Współczesny biznes rozwija się niezwykle szybko, szybko również zachodzą w nim zmiany, zaś jednym z najważniejszych jego elementów staje się szybki, bezpieczny i łatwy dostęp do informacji, co w dużej mierze ułatwiają nowoczesne wynalazki z zakresu telekomunikacji i biznesu. 

 

 

 „Zadaniem biznesu jest przekształcanie się w innowacje, a więc w nowy biznes

- Peter Drucker -

 

Drony to bezzałogowe statki powietrzne. Pierwotnie wykorzystywano je tylko do celów militarnych, zrzucano nimi bomby w trakcie wojen. Obecnie ich zastosowanie nieco się poszerzyło. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza usługa filmowania dronem, która pozwala na osiągnięcie zdumiewających efektów zdjęciowych. Ta innowacyjna metoda filmowania jest obecnie wykorzystywana w wielu dziedzinach - ułatwia pracę i wykonanie zdjęć trudno dostępnych oraz pozwala na przedstawienie rezultatów w łatwy i atrakcyjny sposób.

 

 

 

Obecnie można wykorzystywać filmowanie dronem do następujących celów:

 

 1. Dokumentacje

 

Z tej usługi korzystają najczęściej firmy deweloperskie i agencje nieruchomości. Ujęcia z lotu ptaka doskonale pokazują postęp wykonywanych prac. W ten sposób można udokumentować przebieg budowy wykonywanych obiektów, w czym pomagają doświadczone firmy, jakie można znaleźć pod tym adresem - flydron. Dokumentacji takiej wymagają banki i nabywcy. Potwierdza odpowiednie wykonanie prac, a nabywcom pozwoli zobaczyć jak inwestycja powstaje krok po kroku. Filmowanie dronem pozwala stworzyć wizualizację widoków z wysokości przyszłych apartamentów. Zdjęcia z lotu ptaka podkreślą atuty jakimi są:

 

 • - piękna okolica,
 • - dostępność komunikacyjna,
 • - oryginalna bryła obiektu itp.

 

 

 1. Inspekcje techniczne

 

To rozwiązanie dla deweloperówy, firm budowlanych, obiektów przemysłowych, elektrciepłownii, operatoów sieci przesyłowych, zarządców dróg i autostrad, agencji ubezpieczeniowych, towarzystw odszkodowawczych, rzeczoznawców, geodetów i rolników. Dzięki niej możliwe jest dokładne przeprowadzenie inspekcji:

 

 1. - dowolnych obiektów technicznych i budowlanych (o znacznej wysokości),
 2. - inwestycji rozciągniętych na wielkim obszarze,
 3. - istniejącej infrastruktury (linie energetyczne, gazociągi).

 

Możliwe jest wykonywanie inspekcji w trakcie trwania lotu dzięki transmisji obrazu do operatora w czasie rzeczywistym. Dodatkowo możliwość zamontowania kamery termowizyjnej umożliwia monitoring ubytków ciepła.

 

 

 

 1. Reklamy i promocje

 

Do tego celu filmowania dronem używają hotele, restauracje, domy weselne, ośrodki wczasowe, stoki narciarskie, galerie handlowe, parki technologiczne, korporacje, strefy przemysłowe, zakłady produkcyjne, firmy transportowe, przedsiębiorstwa wielobranżowe , samorządy. Jeśli hotel znajduje się w pięknej okolicy perspektywa z lotu ptaka podkreśli walory krajobrazowe.

 

W reklamie i marketingu nie wystarczą typowe nośniki reklamy jak ulotki czy prosta strona internetowa. Aby wyróżnić się z tłumu dla potencjalnych nabywców towarów lub usług, należy zaskoczyć ich czymś nowym, innowacyjnym.Przygotowanie filmu promocyjnego jest świetnym pomysłem. Zrealizowany przy użyciu drona z pewnością będzie odbiegał od innych klasycznych produkcji. Filmowanie dronem pomoże zainteresować produktem albo regionem. Podobnie ze spotami promocyjnymi wykonywanymi dla konkretnych samorządów. W kilkuminutowym filmie można przedstawić wszystko :

 

 • - piękno krajobrazu,
 • - zabytki architektury
 • - oraz mieszkańców.

 

 

Takie spoty łatwiej docierają do szerokiej grupy odbiorców dzięki serwisom internetowym. Wzbogacenie materiału w ujęcia z drona, pozwoli na odkrycie miasta czy gminy z innej, dotąd nieznanej dla turystów i mieszkańców perspektywy.

 

Tagged Under