Współczesny biznes rozwija się niezwykle szybko, szybko również zachodzą w nim zmiany, zaś jednym z najważniejszych jego elementów staje się szybki, bezpieczny i łatwy dostęp do informacji, co w dużej mierze ułatwiają nowoczesne wynalazki z zakresu telekomunikacji i biznesu. 

 

 

 „Zadaniem biznesu jest przekształcanie się w innowacje, a więc w nowy biznes

- Peter Drucker -

Systemy Customer Relations Management to oprogramowanie komputerowe, które ma za zadanie ułatwiać kontakt z klientem. Pozwala ono na tworzeniu profilów firm oraz klientów, zapisywanie informacji jakie firma ma na ich temat, tworzenie historii kontaktów z danym klientem czy przypominania o konieczności skontaktowania się z tą, czy inną osobą.

 

Jest to doskonałe narzędzie zwłaszcza dla handlowców i marketingowców, bowiem znacznie ułatwia im ono kontakt z klientem, ponadto pozwala analizować dane dotyczące kontaktów marketingowych i tworzyć raporty, które mogą być pomocne przy zwiększaniu efektywności działań działu marketingu.

 

Jednak jest to narzędzie, które może być wykorzystywane również przez inne działy, doskonale sprawdza się w obsłudze posprzedażnej oraz w działach serwisowych i reklamacji.

Tagged Under