Współczesny biznes rozwija się niezwykle szybko, szybko również zachodzą w nim zmiany, zaś jednym z najważniejszych jego elementów staje się szybki, bezpieczny i łatwy dostęp do informacji, co w dużej mierze ułatwiają nowoczesne wynalazki z zakresu telekomunikacji i biznesu. 

 

 

 „Zadaniem biznesu jest przekształcanie się w innowacje, a więc w nowy biznes

- Peter Drucker -

 Mówiąc o księgowości internetowej można mieć na myśli jedną z dwóch form korzystania z księgowości tego typu: korzystanie z systemu online lub kontakt online z biurem księgowym.

 

Korzystanie z systemów księgowych online

Jest to alternatywna forma prowadzenia księgowości, zamiast pobierać na własny komputer programu księgowego można z niego korzystać za pośrednictwem platformy producenta, gdzie dane przechowywane są w chmurze.

 

Kontakt z biurem księgowym

Obecnie tworzone są programy online, które pozwalają na kontakt pomiędzy biurem księgowym a klientem za pośrednictwem internetu. Klien otrzymuje login i hasło do panelu klienta, gdzie na bieżąco może śledzić swoje rozliczenia, wyliczenia ZUS-ów i pobierać informacje księgowe, które wprowadza tam biuro, a które bywają wymagane w wielu aspektach prowadzenia działalności gospodarczej.  

Tagged Under