Współczesny biznes rozwija się niezwykle szybko, szybko również zachodzą w nim zmiany, zaś jednym z najważniejszych jego elementów staje się szybki, bezpieczny i łatwy dostęp do informacji, co w dużej mierze ułatwiają nowoczesne wynalazki z zakresu telekomunikacji i biznesu. 

 

 

 „Zadaniem biznesu jest przekształcanie się w innowacje, a więc w nowy biznes

- Peter Drucker -

Technologiczne rewolucje biznesowych gigantów

O tym, że nowe technologie stanowią jednym z głównych czynników konkurencyjność na rynku wiek każdy biznesmen. Jednak, aby budowały one przewagę konkurencyjną ważne jest zastosowanie ich jako pierwsza lub jedna z pierwszych firm na rynku, dzięki temu firma może zdystansować konkurencje i zyskać przewagę rynkową. Ponadto zastosowanie nowych technologii stanowi również sposób na minimalizowanie kosztów i skracanie procesów zachodzących w codziennej działalności firmy. Jest to więc w długiej perspektywie oszczędność czasu i pieniędzy.

 

Globalne korporacje i liderzy na rynku w swoich branżach starają się zawsze jako pierwsi wprowadzać nowe technologie i rozwiązania. Przykładem może być tutaj Amazon, który zrezygnował z sortowania towarów na magazynie. Odbierane na magazyn produkty są wskanowywane do systemu, który następnie śledzi przedmiot poruszający się na magazynie. Dzięki analizie w czasie rzeczywistym załoga magazynu może w każdej chwili odnaleźć dany przedmiot dzięki informacjom pojawiającym się na ekranie wyświetlacza skanera.

 

Przykładem technologii, która może mieć ogromne znaczenie w przyszłości, jest stworzona niedawno przez Hitachi sztuczna inteligencja dla logistyki. AI ma za zadanie analizować dane dotyczące popytu na towary oraz kierować się zasadą minimalizacji czynności i maksymalizacji efektu tzw. kaizen – w efekcie będzie ona wydawała polecenia pracownikom. Według testów przeprowadzonych przez Hitachi zastosowanie IS czyli AI dla logistyki, sprawia, że wydajność działów logistyki wzrasta o 8%.

 

 

Tagged Under