Współczesny biznes rozwija się niezwykle szybko, szybko również zachodzą w nim zmiany, zaś jednym z najważniejszych jego elementów staje się szybki, bezpieczny i łatwy dostęp do informacji, co w dużej mierze ułatwiają nowoczesne wynalazki z zakresu telekomunikacji i biznesu. 

 

 

 „Zadaniem biznesu jest przekształcanie się w innowacje, a więc w nowy biznes

- Peter Drucker -

Od kilku lat rynek mobilny na świecie wzrasta, rośnie liczba użytkowników mobilnych urządzeń oraz różnorodnych aplikacji. Technologie mobilne znajdują również szerokie zastosowanie w działalności biznesowej. Istnieje kilka aspektów wykorzystania mobilności w biznesie.

 

Mobilne strony internetowe

Według danych Google rośnie liczba użytkowników korzystających z internetu za pośrednictwem smartfonów i tabletów. W tej chwili wszelkie prognozy wskazują na to, że niedługo więcej osób będzie korzystało w ten sposób z internetu niż poprzez komputery. W związku z tym coraz istotniejsze staje się posiadanie stron internetowych dostosowanych do urządzeń mobilnych. Jest to też niemal niezbędne narządzie dla firm prowadzących sprzedaż internetową. Możliwość dokonania zakupów za pośrednictwem tabletów może znacznie zwiększać zyski takich firm.

 

Aplikacje dedykowane dla biznesu

Tworzone są również liczne aplikacje mobilne, które wspierają biznesu. Od aplikacji, które mogą być wykorzystywane w każdej firmie, a które służą organizacji czasu pracy czy zarządzania firmą, przez aplikacje umożliwiające łączenie się z systemami informatycznymi w firmie i stały dostęp do firmowych danych, aż po dedykowane dla danej branży rozwiązania, pozwalające na rezerwacje noclegu poprzez urządzenia mobilne, na realizację zlecenia serwisowego za pośrednictwem telefonu, czy przyjmowanie zleceń na przewozy samochodowe osób, czy obsługa kont bankowych poprzez urządzenia mobilne.

 

Technologie mobilne pozwalają na korzystanie z licznych biznesowych rozwiązań o każdej porze i z każdego miejsca na świecie. Dzięki temu wzrasta efektywność działań, co prowadzi do zwiększenia konkurencyjności i zysków firmy.  

Tagged Under