Współczesny biznes rozwija się niezwykle szybko, szybko również zachodzą w nim zmiany, zaś jednym z najważniejszych jego elementów staje się szybki, bezpieczny i łatwy dostęp do informacji, co w dużej mierze ułatwiają nowoczesne wynalazki z zakresu telekomunikacji i biznesu. 

 

 

 „Zadaniem biznesu jest przekształcanie się w innowacje, a więc w nowy biznes

- Peter Drucker -

ITO nazywany bywa również internetem rzeczy, jest to określenie, którego używa się w stosunku do przedmiotów, które samoczynnie łączą się z internetem. Przedmioty te pobierają dane z internetu, ale także je do niego wysyłają stając się nowy źródłem, zupełnie nowych Big Data. IOT dotyczy urządzeń codziennego użytku, nie chodzi już tylko o smartfon czy tablet, ale o lodówkę, która kontroluje swoją zawartość i dokonuje zakupów poprzez internet, czy o pieluszkę z czujnikiem wilgoci, która wysyła informacje na Twitterze to rodziców, aby ją wymienili.

 

IOT w biznesie

IOT to branża, która rozwija się w zastraszającym niemal tempie. W ciągu roku jest to wzrost o ponad 16%. Dla biznesu ma ona dwa różnorodne aspekty, z jednej strony jest to źródło ogromnej ilości danych o użytkownikach, które mogą służyć marketingowi oraz ulepszaniu produktów. Z drugiej strony pojawiają się urządzenia IOT, które stanowią wsparcie w prowadzeniu biznesu. Mówi się, że internet rzeczy może zastąpić pracowników w wielu obszarach, a to będzie ogromną oszczędnością dla firmy. 

Tagged Under