Współczesny biznes rozwija się niezwykle szybko, szybko również zachodzą w nim zmiany, zaś jednym z najważniejszych jego elementów staje się szybki, bezpieczny i łatwy dostęp do informacji, co w dużej mierze ułatwiają nowoczesne wynalazki z zakresu telekomunikacji i biznesu. 

 

 

 „Zadaniem biznesu jest przekształcanie się w innowacje, a więc w nowy biznes

- Peter Drucker -

Rzeczywistość rozszerzona, czyli AR to technologia pozwalająca na nałożenie na rzeczywistość obrazu trójwymiarowego. Innymi słowy dzięki okularom AV ich użytkownik widzi dwa przenikające się światy: realny i stworzony komputerowo w tym samym czasie.

 

Rzeczywistość wirtualna,czyli VR to sytuacja, w której za pomocą specjalnych okularów użytkownik przenoszony jest to innego świata, stworzonego komputerowo.

 

Obie technologie znajdują szereg zastosowań w biznesie. Możliwe jest organizowanie szkoleń czy wirtualnych targów, gdzie dzięki VR użytkownik będzie przechadzał się między stoiskami firm, czy tworzenie trójwymiarowych, wirtualnych modeli nowych produktów, które dzięki AR będzie można w bardzo atrakcyjny sposób zaprezentować. 

Tagged Under